Ondřej Gregor Brzobohatý: skromnost je mu cizí
Syn zesnulého Radoslava Brzobohatého (†79) a Hany Gregorové (68) si před časem nechal ke svému příjmení po otci přidat i to matčino. Ondřej Gregor Brzobohatý (38) to odůvodnil tím, že se mu množí příležitosti v zahraničí, a chce si tak vytvořit pseudonym. Čas ukázal, že nelhal.
Na jménu herce, zpěváka, dabéra a hudebního skladatele Ondřeje Brzobohatého si prý lámali jazyk i čeští moderátoři a sám se vyslovováním celého jména rozmlouvá před dabingem. Například pro Asijce je téměř nemožné vyslovit dvě souhlásky vedle sebe, a že jich Ondřej má ve svém jméně a příjmení více než dost! Právě v Asii se mu přitom začalo dařit a měl by si splnit jeden ze svých pracovních cílů.
"Co se týče zahraničí, mám podepsanou smlouvu s Jižní Koreou, kde uvedeme můj muzikál Legenda jménem Holmes. Covid nám to ale překazil," prozradil Ondřej v internetovém rozhovoru U Kulatého stolu.
Chce více
Brzobohatého muzikálu pomohl za hranice Lukáš Paulů. Ten převzal činnost po svém tatínkovi, jenž do Jižní Koreje dostal muzikály Michala Davida či Janka Ledeckého. "Korea je obrovsky otevřená těmto muzikálům, navíc ji to nestojí tolik, jako kdyby platili za licence třeba newyorských muzikálů. Takže si vezmou licenci českého muzikálu, udělají si to nějak po svém, český skladatel a autor je nadšený, že to má v Jižní Koreji nebo někde jinde než v Česku, a je to skvělé. Třeba pro mě je to jedna z met," nechal se slyšet Brzobohatý, který má zálusk na západní diváky.
I proto jezdí často do New Yorku. "Mám pár kamarádů na Broadwayi, s nimiž se velice rád scházím - choreografka, režisér, pár producentů a můj nejoblíbenější mentor John Kander, který napsal třeba píseň New York, New York pro Sinatru nebo muzikály Chicago, Kabaret, Řek Zorba. Úchvatný člověk. Toho tam občas chodím navštěvovat a úplně se mi chce brečet, jak dlouho jsem ho neviděl," posteskl si.
Nevnucuje se
Své newyorské výlety využívá Brzobohatý k navázání důležitých kontaktů. "A jde spíš o to, že si sonduju, co možné je a co možné není, ptám se a trochu si vytvářím nějakou cestu, která by eventuálně možná byla, protože si myslím, že člověk je schopen dosáhnout úplně čehokoli a neexistují vůbec hranice, zvlášť v dnešním světě. Jen je třeba pro to dělat maximum, být vytrvalý, mít trpělivost, a i když se to pak nestane, budete mít minimálně dobrý pocit z toho, že jste se o to pokusili. Já se o to nějakým způsobem pokouším, nejsem nijak hrrr, nikomu nic extrémně nevnucuju, ale spíš si vytvářím kontakty. Na těch kontaktech to často stojí a padá," vyložil karty Ondřej, jenž netouží po vystupování na Broadwayi, protože si není jistý svou angličtinou.
Naštěstí se však může vyjádřit pomocí muzikálové hudby, která boří jazykové bariéry. Jestli se skladatel dokáže prosadit zatím není jasné, ale ani kdyby přišel neúspěch, nevzdá se. "Nikdy neházím flintu do žita. Nikdy, za žádnou cenu. Vždycky je možné čehokoli dosáhnout," řekl Gregor Brzobohatý s optimismem.