Známý kadeřník radí, jak na krásné vlasy
Dnešní trh nabízí nepřeberné množství kosmetiky. Jak ale vybrat tu správnou a na co si dát pozor? Důležité je především to, co produkty obsahují. Při jejich koupi však myslete nejen na sebe, ale také na přírodu.
Zdravé vlasy jsou základem dobrého vzhledu každé ženy. Všechno přitom začíná u mytí. "Doporučuji si vybrat takový šampon, který je silně hydratační a šetrný k vlasům. S tím souvisí i výběr kondicionéru, který vlas vyživí a uzavře. Ideální je používat oba produkty od stejné značky, které se zpravidla přirozeně doplňují. Důležité také je si dělat jedenkrát týdně vyživující vlasové zábaly. Maska ošetřuje vlas zevnitř a působí do hloubky," radí kadeřník Tomáš Arsov. Finální péčí může být i olej na vlasy, který se vetře pouze do konečků a dodá vašemu účesu lesk.
Podle kadeřníka známého z TV Barrandov hraje velkou roli také technika mytí vlasů. "Šamponem umývat vždy dvakrát a jak šampon, tak masku či kondicionér řádně z vlasů vymývat. Vlasy nejsou poté zplihlé, účes vám déle vydrží svěží, nemastí se vám pokožka hlavy a můžete do jisté míry předejít tvorbě lupů."
"Důležité je vybírat si produkty, které neobsahují příliš mnoho silikonů, parabenů nebo tenzidů. Tyto látky způsobují, že se vlasové lůžko zanese a kvůli tomu se začne více promašťovat," dodává Tomáš.
Šetrně k přírodě
Podstatný ovšem není pouze účinek obsažených látek, ale také jejich vznik nebo výroba. Stále častěji se proto ženy přiklánějí například k bio produktům. Nemusíte ovšem zacházet až tak daleko, spousta firem dnes myslí na životní prostředí a u svých tradičních výrobků mění jejich složení, ať už se jedná o péči o vlasy či pokožku a rty.
"Vzácné oleje, výtažky z květů, z bylinek... v našich výrobcích se objevují přírodní látky a my víme, že jejich množství je často omezené. Proto podporujeme udržitelné zdroje, odmítáme drancování přírodního bohatství a neustále pracujeme na vývoji alternativ, které budou minimálně stejně kvalitní. Také používáme jen bezpečné konzervační látky," říká PR manažerka společnosti Nivea Romana Šonková.
Myslet bychom měli také na obaly, v nichž si šampóny a krémy kupujeme. "Téměř 100 % obalů je recyklovatelných. Navíc neustále snižujeme množství materiálů, které potřebujeme na obaly. Některé na výrobu náročné materiály už nepoužíváme vůbec, jiné používáme opakovaně nebo recyklujeme. A tím aktivně snižujeme ekologickou zátěž," dodává Šonková.
Množství odpadu snižují i praktická balení, která si můžete doma sami naplnit. Typickým příkladem jsou tekutá mýdla v plastových lahvích s dávkovačem. Až si budete příště kupovat kosmetiku, myslete i na její složení. Ocení to nejen vaše tělo, ale i příroda...