Karel Gott je zpátky!
Ivana Gottová (46), která na červen připravuje dva velkolepé koncerty s názvem Pocta Karlu Gottovi, se rozhodla znovu probudit zájem o svého zesnulého manžela. Ve spolupráci s režisérkou Olgou Malířovou Špátovou (38) pustila do světa bonusový materiál, jenž navazuje na úspěšný dokument Karel. A věřte tomu nebo ne, speciál je daleko lepší než celovečerní film!
Téměř padesátiminutový dokument s názvem Karel Speciál totiž není tolik nastavovaný stokrát odvysílanými archivními materiály a místo smutku z umírání pěvecké legendy ukazuje Karla Gotta tak, jak ho známe - v plné síle, sršícího humorem. Navíc o zpěvákovi prozrazuje informace, o nichž fanoušci dosud neměli tušení!
Nosil naslouchátko
Vůbec poprvé se například dozvídáme, že hlasitá hudba a stáří si začaly vybírat svou daň na Mistrově sluchu. Hluboko v uších nosil naslouchátka, aby rozuměl, co mu kdo říká. Gott rovněž nedbal rad lékařů a občas si dělal věci po svém. Například mu profesor Marek Trněný důrazně nedoporučoval, aby lidem podával ruce, protože bakterie a viry znamenaly obrovské riziko zhoršení jeho zdravotního stavu. "Kdybych ho měl ve všem poslechnout, vůbec se nehneme z domova," konstatoval Karel suše a dál své příznivce zdravil tak, jak byl zvyklý.
Špatně se učil
Ve speciálu přišla řeč i na to, že Karel vůbec nebyl studijní typ. Ve dvanácti letech skoro každé čtvrtletí propadal, a měl dokonce tři dvojky z chování! Jediné, co mu šlo, bylo kreslení. V hudební výchově nepředváděl nejlepší výkony - a to už snad ani nebudeme ny zmiňovat ruštinu.
"Podívejte se na ty známky, ale přitom jsem pak objel Rusko a vždy si uváděl koncerty, poskytoval interview a mluvil do televize v ruštině," hájil se zpěvák. Také podle svých slov miloval zeměpis, avšak učitelka mu dala trojku. "Svět mě zajímal opravdu moc. Já jsem byl pořád nad mapama. Pořád jsem studoval mapy, glóbusy a ptal se, kudy bych jel a jak je to daleko. Všechno jsem chtěl vědět. A výsledek nic chvályhodnýho... Tak vidíte. Po škole přijde život a ten donutí člověka se to doučit velmi rychle," pronesl poučeně.
Musíme Ivaně Gottové poděkovat, že zrealizovala nápad zmapovat poslední rok Mistrova života. I tři roky po jeho skonu totiž zjišťujeme, že nám zdaleka neřekl všechno, a proto se už teď těšíme, až nastane správná doba a z oněch sedmi sestříhaných hodin uvidíme další část.