Herečka Regina Rázlová terčem nenávisti!
Fakt, že herečku Reginu Rázlovou (71) nemělo a dodnes nemá mnoho jejích hereckých kolegů rádo, je všeobecně známý. Mohl za to zejména její tatínek, vysoce postavený komunista, a pak prý také její velmi sebevědomé a mnohdy až arogantní vystupování.
V době, kdy se Regině podařilo prorazit v herectví, byl její otec historicky prvním předsedou vlády České socialistické republiky. Své dceři se snažil pomáhat, což jiní nesli nelibě. "Když přišla do Národního divadla, Sovák říkal: Měl by se změnit ten nápis! Místo »národ sobě« by tam mělo být »Regině tatínek«," vzpomínal na krušné chvíle její bývalý žák z DAMU, herec Marek Vašut.
Své si s Rázlovou užili i další její bývalí studenti, o čemž před časem promluvila Veronika Stropnická (dříve Žilková). "Byli jsme zajímavý ročník. Já, Ivana Chýlková, Karel Roden, Eva Holubová, Jitka Asterová, Pavel Vítek, Vilma Cibulková, režiséři Kracik, Poledňák. A nás chtěli na konci prvního ročníku rozpustit pro nedostatek talentu. Tehdy se sešla komise a my jsme museli dělat psychologické pohovory, jestli vůbec můžeme u toho zaměstnání zůstat. Přišli jsme jim netalentovaní, ona nás zkoušela Regina Rázlová...," krčila rameny Veronika, která na svou starší kolegyni nemá nejlepší názor.
A podobně to míval dnes již zesnulý Pavel Landovský, jenž díky režisérovi Františku Filipovi točil v roce 1969 s Rázlovou film Utrpení mladého Boháčka. "Když se ráno potkali na place, pokaždé začínal větou: 'Tak co, koho dnes zase táta zavřel?' Lanďák jí to dával snad denně sežrat," řekl Filip.
Tady velím já
Zlou krev si herečka udělala také poměrně nedávno, před třemi lety. Začala pracovat jako šéfka hereckého oddělení na Mezinárodní konzervatoři Praha a hned po nástupu začala tvrdě prosazovat svůj koncept. Z hlavních předmětů byli nedobrovolně odejiti herci, kteří tam úspěšně učili - například Jaroslav Sypal, Lucie Kožinová nebo René Přibil. Ale protože karma funguje, záhy začala mít problémy i sama Regina a nakonec musela údajně ze zdravotních důvodů odejít.