Táňa Pauhofová o těžkém rozhodnutí. Proč skončila v divadle?
Nový rok začal pro jednu z nejtalentovanějších slovenských hereček Táňu Pauhofovou (42), která okouzlila i české diváky, s hořkou pachutí. Vedení Slovenského národního divadla s ní už nepočítá. Kvůli čemu končí?
Nejen Táňa Pauhofová, známá z filmů Vlny, Toman, Román pro muže, Poslední aristokratka či Lída Baarová, ale i její kolegové Roman Poláčik, Martin Šalacha, Daniel Žulčák a Anna Magdaléna Hroboňová si musejí hledat novou práci. Dostali totiž výpověď ze Slovenského národního divadla. "Oficiálním důvodem výpovědí je konsolidace. Herci však říkají, že o šetření nejde a že je to snaha rozbít soubor, který je kritický vůči vedení divadla a ministerstvu kultury," uvedl slovenský Denník N. Činohra už dlouhou dobu protestuje proti ministryni kultury Martině Šimkovičové a herci ještě donedávna po každém představení četli text svého kritického prohlášení.
O práci nemá nouzi
Pauhofová se údajně zachovala velmi kolegiálně a svoji výpověď nabídla sama, aby ušetřila některého ze svých kolegů. Momentálně hraje v divadle jen výjimečně, protože je na rodičovské dovolené. Ani to však nebylo nic platné. Kromě pěti herců odcházejících z činohry opustí pracovní poměr v divadle přes dvacet dalších lidí a aktuálně volná místa se již obsazovat nebudou právě z důvodu zmíněné konsolidace. Pauhofová jistě nemusí mít o své živobytí obavy. Během rodičovské dovolené stihla natočit dva filmy, které uvidíme letos - Fabrika smrti: mladá krv a Přání k narozeninám: Křtiny. A další nabídky se zkušené herečce bezpochyby jen pohrnou.




