Víme první: Pavel Šporcl přišel o svého milovaného tatínka!
Muzikant Pavel Šporcl (41) teď zažívá zřejmě nejhorší období svého života. Přišel totiž o jednu z nejbližších osob. Jeho tatínek, herec Petr Šporcl (†72) opustil tento svět po dlouhé nemoci!
"Byl to nejúžasnější tatínek, kterého jsem mohl mít. Strašně jsem ho miloval. Je to velká rána. Byl dobrým otcem nejen pro mě, ale i pro mého bratra a hlavně to byl velký herec," svěřil se SEDMIČCE zdrcený Pavel Šporcl. Jeho tatínek prý odešel po dlouhé nemoci. "Šlo o dlouhodobou nemoc," doplnil Šporcl.
Petr Šporcl nebyl jako herec tolik známý, ale na svém hereckém kontě měl přitom nespočet rolí. Vyrůstal v Praze a po škole nastoupil na DAMU, kterou absolvoval v roce 1965. Hned po absolutoriu nastoupil do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, kterému zůstal věrný po celou dobu. Debutoval zde ve hře Charleyova teta (1965), v následujících letech odehrál desítky rolí v klasickém i moderním repertoáru, podružné role střídal se středními, zřídka i hlavními postavami.
Po celou dobu svého angažmá patřil Petr Šporcl k velmi vytíženým hercům a postupem let se zařadil mezi významné osobnosti Jihočeského divadla. Zvládal nastudovat vždy několik představení ročně, zvláště v šedesátých a sedmdesátých letech nacházel uplatnění v titulních postavách mladých hrdinů, jeho doménou byl klasický repertoár, zvláště Shakespeare jako Hamlet, Král Lear, Veselé paničky windsorské, Komedie plná omylů, Sen noci svatojánské. I v penzi vystupoval na jevišti Jihočeského divadla, v posledních letech znovu například v shakespearovském repertoáru Kupec benátský či Mnoho povyku pro nic.
Ačkoli Šporcl patilí k výrazným hereckým osobnostem, celoživotní angažmá mimo Prahu jej stejně jako u řady jiných herců odsoudilo k prakticky nulovým aktivitám ve filmu i televizi. V zapomenutém dobrodružném snímku ze života pohraniční stráže Černý vlk (1971) se objevil jako desátník Pačes. O několik let později hrál menší roli příslušníka bezpečnosti v dodnes slavné komedii Drahé tety a já(1974).