Za stonání si lidé většinou můžou sami, říká doktor Hnízdil
Nahrává psychopatům, proto se západní civilizace hroutí. Tuto zprávu nevyvěštil doktor Jan Hnízdil ze skleněné koule, den co den ji čte v chorobopisech dobou uštvaných pacientů. Jejich nemoci jsou podle tohoto propagátora celostní medicíny varovnými signály, z nichž nejvýmluvnější je rakovina. O důvodech nemocí a s tím souvisejícím stavem společnosti se rozpovídal v novém časopise INTERVIEW.
Tvrdíte, že lidé musí být samostatní a musí se naučit léčit se a vychovávat navzájem. Vy se také necháváte vychovávat?
Nejcennější informace o nemocech jsem získal právě od pacientů. Nosí mi i knihy. Nejprve jsem se musel naučit, jak být pacientovi rovnocenným partnerem, a zbavit se pocitu nadřazenosti. Když si nad vás stoupnu a nasadím nadřazený tón, za chvíli vás zdeptám. Človek podvědomě podléhá. Když onkolog řekne pacientovi, že má rakovinu lymfatických uzlin, kvůli níž nemocní statisticky umírají do dvou let, ve většině případů bude do dvou let po pacientovi. Za stonání si opravdu lidé většinou mohou sami. Všichni se bojí rakoviny. Stejně jako kterákoli jiná nemoc je rakovina informace o tom, jaký člověk je a v jakých podmínkách žije.
Časopis INTERVIEW přináší sto stran rozhovorů pro lidi, kteří nezapomněli číst.
Kromě zpovědí zahraničních hereckých hvězd, jakými jsou nezapomenutelný mafiánský Kmotr Al Pacino nebo kakaová zpěvačka Rihanna, přináší exkluzivní dvojrozhovor se sourozenci Terezou a Markem Brodskými, nebo vzpomínání mistra kreslených vtipů Vladimíra Renčína. O kritický názor na současného prezidenta Miloše Zemana se podělil vyhlášený lékař a propagátor celostní medicíny Jan Hnízdil a policejní vyjednávač Petr Gruber vypráví o tom, jak zachraňuje životy sebevrahů. A nechybí ani retro rozhovor s Jarkem Nohavicou. V časopise INTERVIEW čtenáři najdou každý měsíc rozhovory s těmi nejlepšími z nejlepších.