Tomáš Arsov radí: jak mít krásné vlasy v chladných dnech?

Kadeřník Tomáš Arsov (37) se zviditelnil nejen talentem, ale také účastí v několika televizních show. Je také prvním kadeřníkem v České republice, který začal vyvíjet profesionální kosmetiku. Jeho znalosti a zkušenosti se spojily v jedno a dnes najdete kosmetiku značky TOMAS ARSOV nejen v jeho kadeřnickém salonu, ale třeba i u nás. V tomto článku vám, našim čtenářům, pomůže pochopit, co se s vlasy děje v zimě a co dělat, abyste předešli katastrofě.
Jaké zásady doporučujete dodržovat pro výživu vlasů, aby zůstaly i během mrazivých dnů krásné a zdravé? Zimní měsíce jsou přece pro vlasy opravdovou zkouškou.
Zimní období je pro vaše vlasy velmi náročné. Nižší teploty a sychravé počasí mohou nadělat neplechu. Je důležité dát vlasům tu správnou péči s ohledem na typ vlasů a počasí. V tomto období je přirozené, že vlasy ztrácejí sílu a lesk. Neustálé přechody z tepla do zimy jim dávají zabrat a pokožka má tendenci se dehydratovat. Hydratace je důležitá v každém období. Je nutné používat řadu produktů, ne jen jeden. Pouze šampon nestačí. Je potřeba použít šampon, kondicionér a masku na vlasy. Tato kombinace vlasy vyživí a uzavře kutikuly, což potom vlasy chrání před dalšími vnějšími vlivy, to znamená před zimou a vlhkostí. Určitě bych nedoporučil zatěžovat vlasy v tomto období všelijakými žehličkami nebo kulmami. Pokud si ale umyjete vlasy těsně před odchodem, je důležité si je vyfénovat, abyste nechodili venku s mokrými nebo vlhkými vlasy. Když už ale používáte jakoukoli tepelnou úpravu nebo právě fén, nezapomeňte na termoochranu, vhodný je například náš Blow Up Thermo-Volumizing sprej na vlasy.
Mohou mít čepice vliv na stav vlasové pokožky? A jaké změny v péči, například ve výběru šamponu nebo ochrany, byste doporučil?
Čepice a pokrývky hlavy jsou skvělým nástrojem, jak se bránit proti velkým teplotním rozdílům, když přecházíte z venku dovnitř. Problémem ale je, že vlasová pokožka se nadměrně potí, což může mít za následek lupy či kvasinky a zplihlý efekt vlasů. Nošení šály zase způsobuje, že se o ni vlasy třou a elektrizují. Elektrizování mohou ale způsobit i produkty s velkým množstvím silikonů. Stav vlasové pokožky je důležitý. Aby byla čistá, neucpaná silikony a nepodrážděná sulfáty. Jako základ bych tedy doporučil nepoužívat šampony se silikony, které vlasové vlákno zatěžují a nehydratují. Po šamponu je důležité použití kondicionéru. Pro jemné nebo lehce barvené vlasy stačí masku používat například dvakrát týdně a pro kudrnaté, odbarvované, prodloužené a dehydratované vlasy masku používat vždy. Ideální je také bezoplachová péče, která zaručí, že se uzavře povrch vlasu, a například v naší keratinové vodě jsou i vitaminy vhodné pro pokožku. Nedostatečné používání všech produktů způsobuje, že vlasy nejsou v kondici, mohou se lámat a po sundání čepice nebo šály vlasy elektrizují, neposlouchají a účesy jsou zplihlé. A je rovněž důležité chodit pravidelně do kadeřnického salonu, kde vám zkrátí roztřepené konečky a dostanete profesionální péči. Protože ale víme, že ne vždy je to pro každého možné, přinášíme vám kvalitní péči jako ze salonu až domů.
Jaké produkty a techniky jim pomohou udržet perfektní účes a styling i v nepříznivém počasí?
Co se týče základu, který je důležitý jako takový stavební kámen pro dosažení požadovaného cíle, je potřeba vybrat správný šampon. To už jsem zmiňoval. Jedním z mých doporučení je šampon LOOPY, který zmírňuje podráždění a eliminuje plísně - ideální v období nošení čepic. Po šamponu samozřejmě také kondicionér a hloubkově hydratační maska. Pak už můžete s pomocí termoochrany vlasy vysušit a pustit se do stylingu. Aby vám účes vydržel krásný po celý den, je důležité mít kvalitní základ a zdravé vlasy. Pro ještě lepší efekt použijte texturizační sprej, který během dne pomůže udržet tvar vlasů. Ideální je suchý texturizační sprej Gripped. Funguje i jako alternativa suchého šamponu a absorbuje mastnotu. Vlasy pod čepicí pak nebudou tolik náchylné k maštění.