Díky hamižnosti úředníků jsem se o divadle dozvěděla spoustu věcí, říká Helena Štáchová
Divadlo Spejbla a Hurvínka bývá často označováno jako naše národní stříbro. Něco na tom je. Dřevěné loutky, z nichž většina pamatuje ještě První republiku, provázely hned několik generací českých dětí. A nejenom těch českých. Vždyť za léta své existence promluvil Spejbl, Hurvínek a spol. už ve dvaadvaceti jazycích v celkem třiatřiceti zemích celého světa!
"Kdyby nebylo hamižnosti úředníků z Plzně, kteří nás chtěli zlikvidovat a vytunelovat, tak bych si sice ušetřila obrovskou spoustu nervů, protože tahanice trvaly jedenáct let a já na to doplatila zdravotně, ale na druhou stranu bych se nedozvěděla o divadle strašnou spoustu věcí," vzpomínají ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová (69) a šéf uměleckého souboru Martin Klásek (56) v unikátním dvojrozhovoru pro týdeník SEDMIČKA na několik let staré události, kdy se divadlo muselo bránit nesmyslné žalobě plzeňských úředníků.
Co pro oba znamená Divadlo Spejbla a Hurvínka, jak se k divadlu staví jejich děti nebo které otázky paní Štáchovou rozčílili a nesměli jsme je položit se dočtete v aktuálním čísle týdeníku SEDMIČKA, které najdete u svého prodejce.