Aleš Cibulka si splnil sen. U nohou mu ležela celá Lucerna
Rozhlasový pořad Tobogán se na programu Českého rozhlasu Dvojka drží už pětadvacet let. Za tu dlouhou dobu se odvysílalo již tisíc dílů. Kde jinde ten jubilejní tisící díl oslavit, než v pražské Lucerně. Ta byla narvaná po střechu. Rozvášněného publika se ujal energický Aleš Cibulka (37).
Byl to moderátor Tomáš Sláma, který s pořadem v roce 1990 začínal. Po něm štafetu přebralo několik dalších, ale celých jedenáct let nakonec za mikrofonem zůstal Aleš Cibulka. "Měl jsem ze začátku hroznou trému a bál jsem se, jak mě posluchači přijmou. Z mého pohledu to byla cílená sebevražda," vzpomíná Cibulka s odstupem času. Nakonec ale všechno dobře dopadlo. "Splnil jsem si v něm všechny své moderátorské sny," říká o těch jedenácti letech Aleš Cibulka. A právě ten nyní přišel s nápadem přímého přenosu z Lucerny. Stabilně se totiž pořad vysílá z Divadla U Hasičů.
Cibulka na pódiu nechal vytvořit slavobránu ze slámy a kvádry slámy zdobily také zbytek jeviště. Chtěl tak vzdát hold zakladateli. Každému ze svých hostů navíc věnoval čestné uznání o přijetí do Síně slámy. Cibulkovo pozvání do vyprodané Lucerny přijal Miroslav Donutil, Hana Maciuchová, Lucie Bílá, Eva Pilarová, Vilma Cibulková nebo Luděk Munzar. Vilma Cibulková se jen, co vkročila na podium, rozhodla posluchačům jednou pro vždy vyvrátit fámu, že je Alešova maminka. Eva Pilarová vzpomínala na setkání s Louisem Armstrongem, se kterým měla před lety tu čest právě v Lucerně hovořit. Miroslav Donutil bavil publikum svými historkami a podobně se rozpovídal také Luděk Munzar. Ten přispěl historkou o tom, jak v Lucerně na mikulášské Českého rozhlasu rozchechtal publikum víc, než největší komici své doby.
Na konci přímého přenosu se na podiu objevil dort.Ani Aleš Cibulka ale nakonec neodcházel s prázdnou. Od sourozenců Tomáše Slámy obdržel putovní klobouk ozdobený kresbami Vladimíra Komárka. Cibulka slíbil, že klobouk v pořádku předá moderátorovi, který v budoucnu nastoupí po něm.